TAVOLINË DHE DY KARRIGE

VERA 2018

 

 TAVOLINË DHE KARRIGE     •      MOBILIE KOPSHTI      •      SETE KOPSHTI      •      NATE VERE

 

 

 

 

 

 

VENDI JUAJ I PREFERUAR

Ndërsa madhësia kompakte e kompleteve të bistrove i bën ato një zgjedhje të mirë për oborret dhe ballkonët e vegjël, bistrot gjithashtu përshtaten mirë në oborre apo kopshte të mëdha. Një tavolinë me dy karrige e bën një ambient komod dhe intim për një mëngjes të qetë ose për kafen e pasdites për dy përsona. Vendoseni në hije të një pemë, në një qoshe të qetë në oborrin tuaj ose në një vend ku mund të kapni rrezet e diellit në mbrëmje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KENI BALLKON TË VOGËL POR MUNDËSI TË BOLLSHME

Kur keni ballkonin ose oborrin e vogël, mendoni se si dëshironi ta përdorni atë. A është një zgjatje e dhomës suaj të ngrënies? Shkoni për një grup bistro me karrige palosëse. Nëse dëshironi një dhomë të gjallë, ju mund të kombinoni një karrige formë sikur fole dhe me tavolina. Nëse keni nevojë për hapësirë ​​shtesë të magazinimit, kutitë e jastëkave janë të mëdha dhe mund të përdorni edhe disa kuti jastëkuese si stol.

Nëse zgjidhni mobiljet e ballkoneve në materiale të qëndrueshme ndaj motit, si alumin, polyrattan ose artwood, mund të lihet në ballkon gjatë gjithë vitit - madje edhe gjatë dimrit

 

 

 

 

 
 
 
 

 

 

 

E VOGËL, HAPSIRË JO E KËNDSHME

Mos lejoni që madhësia e ballkonit të ndikojë që ajo hapsirë të qëndron kot.
Edhe nëse keni një ballkon ose oborr të vogël, mund ta ktheni atë në një hapësirë të këndshme në natyrë, e që është e përsosur për t'u zbavitur.
Kombinoje një model të karriges me një tavolinë minimale, për tavolinën tradicionale ose shikoni për një karrige të lehte me një tavolinë të lëvizshme, për një stil të ajrosur dhe fleksibël. Stili me jastekët, vendos një fener, disa lule të bukura dhe padyshim se oborri apo ballkoni juaj do të jetë me të vërtet i mrekullueshem.

 

 

 
 
 
 

 
 

 

DËSHIRONI TË SHIHNI MË SHUMË?